Wylewka anhydrytowa to nowoczesna, samopoziomująca wylewka podłogowa wyprodukowana na bazie spoiwa anhydrytowego. Wykonuje się ją zarówno w domach jednorodzinnych i mieszkaniach jak również w obiektach o dużej powierzchni np. sklepach, kinach, biurach czy szpitalach. Jest podkładem bardzo szybko schnącym, możliwość wejścia na podkład już po ok. 24 godzinach. Mimo, że przy jej wykonaniu nie używa się zbrojenia jest ona kilkukrotnie wytrzymalsza niż tradycyjna wylewka. Ze względu na swoje właściwości wybierając podłoże anhydrytowe eliminujemy problem z pękaniem podkładu podłogowego spowodowanego skurczem mieszanki, co umożliwia wykonanie dużych pól bez nacięć dylatacyjnych, do 300m2 z ogrzewaniem podłogowym, a do 600m2 bez ogrzewania. Wylewkę anhydrytową można wykonywać na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji, pod płytki kamienne, ceramiczne, wykładziny dywanowe, panele drewniane i laminowane czy posadzki dekoracyjne.

Wylewka anhydrytowa charakteryzuje się doskonałym przewodnictwem cieplnym co w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym pozwala na znacznie szybsze nagrzewanie pomieszczeń i lepszy komfort użytkowania systemów z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki swoim właściwościom długo utrzymuje ciepło, co w późniejszym czasie pozwala Klientom oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu pomieszczeń.

Nasza firma współpracuje z jednym z największych dostawców gotowych mieszanek anhydrytowych, firmą CEMEX. Do produkcji ich jastrychów używane są najlepsze surowce, spełniające wysokie wymagania Polskich i Europejskich Norm.

Jastrych ANHYLEVEL produkowany przez firmę CEMEX posiada doskonałe właściwości:

  • ich produkt jest zgodny z PN-EN 13813 i oznakowany znakiem CE;

  • wytrzymałość na ściskanie powyżej 20N/mm2 (C20)

  • wytrzymałość na zginanie powyżej 4N/mm2 (F4)

  • możliwość wejścia na podkład już po ok. 24 godzinach.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług w celu przygotowania podłoża pod wylewki anhydrytowa, czyli:

  • ułożenie styropianu – usługa ułożenia styropianu zawiera również regranulat styropianowy do wypełnienia szczelin między płytami styropianowymi (między rurami Wod-Kan oraz peszlami elektrycznymi);

  • ułożenie taśmy dylatacyjnej, taśma którą używamy jest gruba na 8mm i wysoka na 15cm (standardowe taśmy 5mm/10cm);

  • ułożenie folii;

  • położenie papy termozgrzewalnej;

  • szalowanie;

 

Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia się na darmową wycenę u Państwa na budowie.

Telefon: 510-510-735.